GoPillar je onlajn platforma za arhitekte koja im omogućava da ponude svoja enterijerska rešenja klijentima iz celog sveta… i to radom od kuće!
Arhitekta ste i nemate posao? Ovo je idealna prilika za vas! Zaboravite na tavorenje u salonima nameštaja ili keramičkih pločica, jer možete raditi za ono za šta ste se školovali! Sve što vam je potrebno jeste internet konekcija, koju očigledno imate jer čitate ovo, i, naravno, vreme i trud.
Kako stvar funkcioniše
GoPillar je onlajn platforma koja spaja klijente, koji žele da renoviraju svoj prostor, sa arhitektama. Oni prave projektni zadatak, a sve arhitekte koje su zainteresovane da učestvuju u ovom mini-konkursu, rade svoje rešenje projekta i nude ga klijentu. Rešenje koje klijent odabere biće na kraju plaćeno.
Klijent dobija ono što je želeo, a na vama je da se potrudite da ponudite rešenje koje će biti najbolje.
Verovatno vam se odmah upalila crvena lampica i sigurno ste se zapitali gde je u tom slučaju vaš honorar. Nećete ga dobiti! Iako na pravi pogled deluje nelogično – jer što biste radili za džabe – ovakav način funkcionisanja je zapravo veoma fer. Klijent dobija ono što je želeo, a na vama je da se potrudite da ponudite rešenje koje će biti najbolje. Pritom, treba imati na umu da poslova ima dovoljno, da se ne prijavljuju sve arhitekte na sve poslove, kao i da se proces odabira arhitekte određuje u početnoj fazi projektovanja pa se ne može desiti da radite kompletan projekat a da za to na kraju ne budete plaćeni.
Platforma GoPillar spaja klijente sa dizajnerima enterijera
Honorar vredan pažnje
Klijenti dolaze iz celog sveta i to je ono što je posebno interesantno u celoj priči. Kroz zajedničku komunikaciju i rad ostvarićete zanimljive kontakte koji vam kasnije mogu biti od koristi. A što se tiče poslova, oni su zaista raznoliki. Tu su celi stanovi, kuće ili samo jedna soba za koje se traže ponekad samo redizajn, a ponekad i ceo projekat što uključuje osnove, preseke, izglede, instalacije, 3D rešenje, spisak nameštaja i rasvete pa sve do konačnih enterijerskih detalja.
U zavisnosti od složenosti projekta, zavisi i njegova cena. Za kuću od 100 kvadrata, bazični projekat enterijera, koji podrazumeva osnovu, rendere i spisak nameštaja, košta 1.500 dolara. Iako nije nigde navedeno koliko deo od toga zaista pripada arhitekti, saznali smo da se radi o kliznom procentu koji se kreće od 50 do 60%. Tačan iznos biće vam predočen pre nego što se uopšte upustite u projektovanje.
Šta čekate s prijavom?
GoPillar je interesantna platforma koja je osnovana u Italiji kao start-up na temeljima propalog CoContesta. Dizajneri širom sveta odavno rade za sajtove kao što su 99Design pa zašto i vi kao arhitekta ne biste radili od kuće za ceo svet? 50.000 arhitekata je već prepoznalo ovu šansu pa ako i vi mislite da je ovo prava stvar za vas prijavite se na ovom linku.
Zakrivljene forme i prisustvo lukova čine da ovaj kombinovani radni i životni studio dobije na fluidnosti, odnosno da se stvori topla atmosfera poput one na selu.
U prethodnoj organizaciji stana radna soba bila je u potpunosti izolovana od ostatka stana, a pritom nije imala dnevne svetlosti. S obzirom na to da je klijent IT honorarac, i radi od kuće, smetalo mu je što je u prethodnoj organizaciji stana bio dosta izolovan od ostatka prostora pa samim tim i od svojih ukućana. Imajući ovo u vidu, arhitektonski studio Sim-Plex, koji potpisuje projekat enterijera, klijentu je svojim projektom obećao „fluidnost, otvorenost, osvetljenost i urednost“ piše ArchDaily.
Kroz koncept lukova i zaobljenih formi stvoren je svetao, fluidan i poetičan dom.
Zaobljene forme bi trebalo da obezbede prostoru fluidnost i glatkoću, čineći ambijent između radnog prostora i dnevnog boravka harmoničnim.
Pogledajte novoprojektovanu osnovu stana:
Osnova novog rešenja stana od 60 kvadrata
Većina postojećih zidova od opeke je srušena tako da novi usvojeni otvoreni koncept omogućava veći prodor dnevnog osvetljenja.
Pritom, posebna pažnja posvećena je rasveti koja naglašava pojedine elemente u enterijeru.
Kućica, potok i senke
„Selo je grupisano u formi naselja u kojem žive ljudi. U našem umu imamo jednostavnu i poetičnu sliku sela sa nekoliko kuća, okruženih malim potokom, a pun mesec na nebu ih obasjava, stvarajući senke koje izgledaju kao da drveće pleše.“, objašnjavaju svoju viziju iz studia Sim-Plex.
Nameštaj zaobljene forme
Veliki barski pult postavljen je u centralnom delu stana i vešto daje dovoljnu količinu privatnosti radnom prostoru, iz kog ujedno i dalje postoji omogućen pogled na televizor i dnevni boravak.
Složen sistem komoda i ormara zakrivljene forme suptilno i vešto skriva sve potrebne stvari i sitnice, koje porodica u stanu ovakve kvadrature često veoma teško može uredno da skloni.
Bakar i mermer
Bakarnim detaljima kao i mermernim pločama, poput one koja predstavlja klizna vrata kupatila, dat je karakter prostoru.
Kroz koncept lukova, karakterističan za sela u blizini Hong Konga, stvoren je svetao, fluidan i poetičan dom, a što je najbitnije omogućena je bolja komunikacija među članovima porodice.
Živopisni tepih, odabran pre početka projekta, usmerio je dizajn enterijera luksuznog penthausa u samom srcu San Francisku iz kojeg se pruža fenomenalan pogled na poznati most.
Potkrovlje, organizovano na dva nivoa, pre intervencije studija Vara, bilo je u poput jedne velike bele kutije izdeljene pregradnim zidovima na više manjih prostorija. Arhitekte su potencijal videle u prelepom pogledu na most Bay, pa su želeli da prijatnu, toplu atmosferu organizuju u open-space konceptu u kojem nema previše pregrada niti stvari koje bi odvukli pažnju s gradske panorame.
Živopisan tepih zapravo je jedini element u stanu koji, osim detalja na policama i zidovima, ima na sebi neku boju.
Da bi se ovi ciljevi ostvarili, nepotrebni pregradni zidovi srušeni su, a zidne obloge sa ostalih zidova i plafona su uklonjene dok se nije došlo do sirovog betona – primarnog materijala novog enterijera.
Hladan izgled betona sa belim zidovima upotpunjen je toplim materijalima poput beljenog hrasta, kao i pločastim materijalima u plavo-sivoj nijansi. Međutim, svi ovi enterijerski elementi morali su biti uklopljeni u jedan element koji je bio kupljen pre same nekretnine.
Tepih odredio kolorit
Taj element je tepih u dnevnom boravku, i to onaj kojeg potpisuje Stark! On je živopisnih boja i zapravo je jedini element u stanu, osim detalja na policama i zidovima, koji ima na sebi neku boju. Sve ostalo je svedeno i minimalistički pa crvene, žute i plave boje s tepiha izlaze u prvi plan. U odnosu na njega biran je nameštaj, koji je bež boje, kao i umetnička dela.
Kompaktna kuhinja otvorena je prema ostatku prostora, a preko velikog ostrva pogled se širi na grad kroz prozore velikih dimenzija.
Dominantno stepenište
Stepenište, koje osim veze između dva nivoa predstavlja i centralnu komponentu prostora, izvedeno je od tankih čeličnih elemenata u kombinaciji sa gazištima od izbeljenog hrasta.
Arhitekte su potencijal videle u prelepom pogledu na most Bay pa u stanu nema stvari koje bi odvukle pažnju s panorame.
Susedna spavaća soba na prvom nivou umesto pregradnog zida ima pomerljive panele koji omogućavaju da se po potrebi dnevni boravak znatno proširi.
Na spratu se osim još jedne spavaće sobe nalazi i radni prostor.
U prostranom glavnom kupatilu, kojim dominira izbeljeni hrast i podovi u travertino tehnici, akcenat daju i velika ogledala, upakovana u svedeni čelični ram, sa efektnim pozadinskim osvetljenjem.
Nemate spavaću sobu ali ne želite da spavate na kauču? Pogledajte kako se zidnim krevetom može rešiti ovaj – ne tako mali – problem.
Iako je ovaj element nije novost u dizajnu enterijera, zidni krevet se vraća u velikom stilu u moderne enterijere malih stanova. On je praktično rešenje ukoliko želite pravi krevet u stanu i ne želite da spavate na sofi na razvlačenje. Arhitekta Sonja Brstina dobila je interesantan zadatak da opremi momačku garsonjeru od svega 20 kvadratnih metara u Novom Sadu u koju je trebalo, pored dnevnog boravaka i prostora za rad, trebalo da stane i bračni krevet. Upravo je zidni krevet iskorišćen da bi se sve ove funkcije mogle biti objedinjene u jednom prostoru.
Pogledajte kako to izgleda:
Na početku, najveći izazov bio je organizovati spavaću zonu. Odlučeno je da se napravi zidni krevet po meri koji će preko dana biti podignut, dok će prostor ispred njega biti iskorišćen za postavljanje dvoseda. Zanimljivo je da se noću ovaj krevet može spustiti preko dvoseda tako da postaju celina jer naslon dvoseda postaje uzglavlje kreveta. Takođe, dvosed u svojoj bazi ima prostor za odlaganje koji je iskorišćen za odlaganje posteljine. Multifunkcionalna rešenja su imperativ u malim stanovima!
Zidni krevet: otvoren i zatvoren
Zidni krevet omogućio je da se u vrlo malom prostoru organizuje dnevni boravak, radni kutak, kuhinja ali i neophodni spavaći blok
Klub sto, napravljen po meri, postavljen je na točkiće kako bi se lako mogao micati po stanu. Međutim, on se ne mora pomerati prilikom spuštanja zidnog kreveta jer je njegova visina određena iz uslova da tačno staje ispod kreveta.
Kaiščići na krevetu, raspoređeni u tri zone, omogućavaju da posteljina ostaje na svom mestu i kada se krevet podigne. Naravno, kada se koristi krevet oni se lako otkopčavaju. Bitno je istaći da je krevet najbolje izvesti od metalnih profila zbog stabilnosti cele konstrukcije ali i sa dobrim okovom, to jest, mehanizmom kako bi spuštanje i podizanje bilo lagano i udobno.
Krevet prelazi i preko sofe ali i preko klub-stola
U niši pored kreveta postavljen je radni sto koji ujedno ima i ulogu maske za radijator.
Zidni krevet, sofa i klub-sto su praktično jedna povezana celina
Beton, tamni univer, metalni paneli i živopisne slike
Pošto se vlasnik stana opredelio za industrijski stil, na zidu iznad stola je urađena dekorativna tehnika koja imitira teksturu betona. Iako se uvreženo mišljenje da su za male stanove najbolje svetle boje, u ovom slučaju arhitekta Sonja Brstina se odlučila za tamne nijanse sive i teksture oraha koji je enterijeru dao dubinu i izražen muški karakter. Uz zagašeniju atmosferu odlično su legle umetničke slike Oli Poppins u živopisnim bojama.
Kako je budžet bio ograničen, sav nameštaj je izveden od univera. Izabran su univer ploče u tamnijim nijansama koje čak bolje izgledaju od onih u svetlim tonovima iz jednostavnog razloga što se ne vidi spoj ABS trake.
Kuhinja je deo jedne celine. Od ostatka prostora odvojena je šankom uz koji su pridružene stolice sa originalnim traktorskim sicem
Šank koji delimično odvaja kuhinju od dnevnog boravka, ima ulogu stola ali i neophodne radne površine. Ispod radne ploče smeštene su ladice, a u deo do zida iskorišćen je za smeštanje mikrotalasne. Opet je iskorišćena tamna boja univera kako bi crna mikrotalasna, koja nije ugradna, delovala jedinstveno s policom.
U 20 kvadrata stali su dnevni boravak, spavaći blok, radni kutak i kuhinja
Šanku su pridružene čelične barske stolice s originalnim traktorskim sicem u crvenoj boji.
Industrijske barske stolice, metalni paneli, tekstura betona i tamno drvo
Industrijski stil stana ne ogleda se samo u metalnim žičanim panelima na zidovima, lusteru s vidnim sijalicama, i tamnijem drvetu, već i u čeličnim barskim stolicama sa originalnim traktorskim sicem u crvenoj boji.
TV polica je ujedno i polica za knjige
Multifunkcionalna rešenja
TV je smešten na oblogu od univera u nijansi oraha tačno naspram kreveta. Kroz nju su provučeni svi potrebni kablovi, dok je bočna strana, koja je inače vidna s ulaza, iskorišćena za smeštanje otvorene police za knjige. U donji, upušteni deo smeštena je sva tehnika koja se zahvaljujući ovakvom vizuelnom rešenju stavlja u drugi plan.
Bez vidljivih kablova: TV polica s ormanom
Ormani u samom uglu su tamne nijanse i pružaju se celom visinom prostora od čak 3 metra! S još jednim ormanom u hodniku, ovo zadovoljava potrebe stanara za smeštanje sve garderobe.
Osnova garsonjere
Osnova i raspored funkcija u garsonjeri
Zahvaljujući velikoj visini prostora i multifunkcionalnim rešenjima, ovaj mali stan ne izgleda prenatrpano već zapravo suprotno – lagano i mladalački.
Rekonstrukcija ovog apartmana zahtevala je posebnu posvećenost zajedničkim prostorima i njihovom maksimalnom poboljšanju, koje uključuje i proširenje.
Maisonette Apartment, nalazi se u delu Bratislave koji trenutno proživljava sveobuhvatne procese urbane transformacije. Zajedno s njim, promenio se i jedan stan koji je organizovan u formi zasebnih celina povezanih na dva nivoa, sa primarnom idejom arhitektonskog biroa Lang Benedeko formiranju što funkcionalnijeg prostora za petočlanu porodicu.
Enterijer je lagano „oslikan“ svetlom i senkama ali i umetničkom slikom koja podiže vizuelni nivo prostora.
Centralni motiv enterijera je lagano „oslikavanje“ prostora svetlom i senkama, podržano ritmičnom kombinacijom materijala i boja, piše ArchDaily.
Osnova prostora oblikovana je u nežnoj kombinaciji belih, sivih i bež tonova koja je primenjena kako na podnim oblogama tako i na zidovima pomalo rustične teksture, sa glinenim efektom.
Svedeni prostor dnevne zone u prizemlju razigran je vizuelno kompatibilnom slikom i TV komodom u plavim tonovima, umetnice Patricia Koyšová.
Zajednički prostor na spratu preoblikovan je u otvorenu zonu povezanu sa terasom, u kojoj je sada smeštena biblioteka i opuštajući prostor za čitanje.
Ovaj prostor takođe ima neometan pogled na donji nivo, kako bi roditelji imali uvid na prizemnu zonu i igru dece.
Vertikalne letvice od smreke igraju raznovrsne uloge u formiranju prostora.
U nekim zonama su zidna obloga, negde dekoracija ali i ograda galerije i stepeništa.
Velika pažnja usmerena je na dizajn veoma svedenih skladišnih prostora i vrata, koja se veoma suptilno uklapaju u prostor.
Elegantna i svedena kuhinja, kao i ostali skladišni prostor izveden je bez upotrebe ručki. Cilj je bio postignuti efekat čistih monohromatskih površina.
Crni čelični elementi i rasveta uklapaju se u ovu geometriju skoro na grafički način, odgovarajući jasnom konceptu suptilnih linija.
Na prvi pogled deluje kao uobičajen dizajn enterijera, ali jedinstveni detalji čine ovaj dom posebnim.
Zadatak da stvore kombinaciju galerijskog prostora i porodičnog doma bio je posebno zanimljiv za arhitekte iz studija Zrobym Architects. Kuća od 249 kvadratnih smeštena je u Minsku, a projektom enterijera napravljeno je takvo rešenje koji odiše smirenošću i skladom. To je postignuti primenom svetlih tonova kako na zidovima, tako i pri izboru nameštaja i materijala. Međutim, akcenat dizajna unutrašnjosti kuće bio je na slikama i ikonama iz privatne kolekcije. Zato ova kuća izgleda kao prava mala galerija!
Pogledajte kako to izgleda:
Svaka prostorija je oblikovana tako da teži minimalizmu koji je u ovom slučaju zahvalan jer skreće pažnju na umetnička dela.
Za razliku od većine dnevnih boravaka, ovaj nije organizovan u odnosu na televizor, već je pažnja usmerena na dugačku policu koja nosi figure i slike.
Svaka prostorija je oblikovana tako da teži minimalizmu koji je u ovom slučaju zahvalan jer skreće pažnju na umetnička dela. Ako u sobi nema slike onda tu mora postojati neki zanimljiv komad nameštaja koji privlači oko posmatrača.
Kontrastom do upečatljivosti
Spoj stambenog i galerijskog ambijenta samo je jedan od kontrasta koji karakterišu enterijer ove kuće – kontrast se može uočiti i kod primene materijala. Tako su, na primer, podovi i nameštaj, koji su izvedeni u drvetu sirovog završnog izgleda, poslužili kao dobra osnova za moderne i vrlo svedene prostore poput kuhinje, ili kupatilskih elemenata. Ovaj kontrast pokazao se veoma upečatljivim što se i može videti na slikama.
Znatna količina prozora, a samim tim i prirodnog osvetljenja, uz primenu svetlog kolorita na zidovima, zaista pruža galerijski ambijent, dok su detalji doprineli da ovim domom ipak vlada toplina, a ne galerijska sterilnost.
Pogledajte kako je klupom u trpezariji kao i efektnom tapetom na zidu, od skučenog i neskladnog prostora napravljen vedar stan u Novom Sadu.
Dvosoban stan u novogradnji od 40 kvadrata, sa pridruženom kuhinjom u dnevnom boravku, bilo je potrebno srediti tako da ne bude samo funkcionalan i ugodan za boravak, već i da to bude mladalački stan u skladu sa novim vlasnikom. Taj izazov pao je na arhitektica Sonju Brstinu koja potpisuje dizajn enterijera ovog stana.
Klupa za trpezarijskim stolom i floralna tapeta čine fokusne tačke ovog stana.
„Glavni zadatak bio je da se u najveću prostoriju u stanu od 18 metara kvadratnih smeste dnevna soba, trpezarija i kuhinja.“ – kaže arhitekta Sonja Brstina za portal Dizajn enterijera.
Optimalnim rešavanjem centralne prostorije u stanu dobijene su tri funkcije u jednom prostoru. Tu je pre svega dnevni boravak sa sofom, foteljom i TV komodom, trpezarijski deo u nastavku kao i kuhinja na „L“ koja je organizovana u niši.
Tapeta koja privlači poglede
S obzirom na to da je trpezarija bila dosta mala, smeštena su svega dve stolice ali je stolu pridružena klupa uz zid. Tako je trpezarija postala fokusna tačka celog stana. S obzirom na to da je prostor namenjen za mlađu osobu, enterijeru je bilo potrebno dati svežinu i karakter.
„Odabrala sam zanimljivu floralnu tapetu u zelenoj i roza nijansi kao i dva jastuka koja su postala leđa za ovu zanimljivu klupu“ – dodaje arhitektica i dodaje da je prostor bio namenjen za mlađu osobu.
Police pod kosinom
Orijentacija je bila takva da je najveći zid bio najbolje mesto za televizor. Ipak, kako je prostorija mala, nije bilo dovoljno prostora za veliki komad nameštaja. Sonja je odlučila da iskoristi površinu zida tako što će na nju postaviti zidnu oblogu, u koju je bočno smestila LED traku za indirektno svetlo, o koji je okačila televizor, a police postavila pod kosinom u sam ugao.
Mala spavaća soba u koju je sve stalo
Spavaća soba je takođe dosta uska – širina svega 2 i po metara. Upravo iz ovog razloga moralo je pažljivo da se osmisli svaki centimetar.
Sonja je postavila krevet bez oboda, a za uzglavlje je iskoristila univer ploču debljine svega 2 cm koju je direktno vezala za zid. Ovakvim rešenjem dobijena je najmanja moguća dužina kreveta čime je ostvaren prolaz od 50 centimetara do terase.
Pogledajte video
Ne zaboravite da pogledate i YouTube video o ovom devojačkom stanu:
Opširnije o celom projektu kao i sve fotografije, pogledajte na portalu Dizajn enterijera.
Beogradski biro raspisuje konkurs za pozicije arhitekta-projektant enterijera i arhitekta-projektant s iskustvom na gradilištu. Rok za prijavu kandidata je 30. jun 2021. godine.
Arhitekta-projektant enterijera:
Radno iskustvo na idejnim i izvođačkim projektima enterijera (minimum 2 godine);
Visok nivo poznavanja rada na računaru (AutoCAD – obavezno, 3DMax – poželjno, Revit – poželjno);
Sposobnost brzog rešavanja projektantskih problema.
Arhitekta-projektant enterijera:
Radno iskustvo na projektima od IDR-a do PZI-a (minimum 5 godina);
Visok nivo poznavanja rada na računaru (AutoCAD – obavezno, 3DMax – poželjno, Revit – poželjno);
Sposobnost brzog rešavanja projektantskih problema;
Iskustvo vršenja projektantskog nadzora;
Iskustvo u upravljanju i koordinaciji procesima projektovanja.
Kontakt:
Radne pozicije raspisuju se za Beograd.
Svoj CV zainteresovani kandidati mogu sleti na mail: office@remorker.rs.
Rok za prijavu je 30.06.2021. godine.
Remorker Architects na dodeli Nagrade grada Beograda; Foto: Marera Properties
O kompaniji:
Remorker Architects studio je osnovan 2014. godine u Beogradu. Studio se primarno bavi arhitekturom i unutrašnjim dizajnom. Za svoj rad je višestruko nagrađivan kako na domaćoj tako i na internacionalnoj sceni. Među najvećim priznanjima su Nagrada grada Beograda za 2018.godinu, Salon arhitekture i nominacija za Miss Van der Rohe za 2021. godinu.
U poslednje tri godine, tim je radio na više od 60.000 m2 poslovnog prostora, kako enterijera, tako i kompletnih rekonstrukcija i novih prostora. Najveće polje delovanja su poslovni i stambeni objekti. U njihovom portfoliju nalaze se projekti kao što su Makedonska 44, Bulevar 79, Resavska 31, Kalemegdan Business Centar, ali i rekonstrukcije ikona moderne arhitekture kao što su Beograđanka i BIGZ.
„Želja nam je da sarađujemo sa ljudima koji će svojim znanjem unaprediti tim kao celinu, a u isto vreme biti spremni da se sami razviju u okviru kreativnih procesa koji se u odvijaju u studiju.“ – ističe Dušica Todić, partner i jedan od osnivača biroa Remorker Architects.
Beogradski Studio KDA raspisuje konkurs za tri radne pozicije. Rok za prijavu zainteresovanih kandidata je 5. novembar 2021. godine.
Studio KDA je arhitektonski biro, sa sedištem u Beogradu, osnovan 2007. godine od strane Ksenije Đorđević. Naš rad je baziran na raznovrsnim projektima iz domena arhitekture, enterijera i dizajna nameštaja. Verujemo da je naš zadatak da prepoznamo potrebe budućih korisnika prostora, postavimo ključna pitanja i damo odgovore kroz arhitekturu. Naš dizajnerski proces počinje razmišljanjem o tome šta bi trebalo da se dešava u prostoru na kome radimo. Arhitektura je događaj.
– Projektovanje i razrada arhitektonskih projekata
– Izrada tehničke dokumentacije (IDR, PGD, PZI)
– Razrada arhitektonskih detalja
– Koordinacija sa saradnicima u svim fazama projekta
– Učešće u procesu pribavljana dozvola (CEOP)
Uslovi:
– VII stepen stručne spreme
– VSS – arhitektonski fakultet
– Minimum 10 godina iskustva u projektovanju
– Radno iskustvo u samostalnom vođenju i razradi projekata
– Odlično poznavanje Auto CAD, MS Office, Photoshop, Corel Draw
– Poželjno poznavanje rada u programima za 3D modelovanje
– Odlično znanje engleskog jezika (pisana i usmena komunikacija)
Nudimo:
– Rad na prestižnim projektima u zemlji i inostranstvu
– Stručno usavršavanje
– Prijatno i kreativno radno okruženje
Kavarna Zvezda Aleja; Foto: KDA
Dizajner enterijera
Zadaci radnog mesta:
– Izrada idejnih rešenja, projektovanje i dizajn enterijera za objekte različitih namena
– Izrada prezentacija projekata
– Koordinacija sa saradnicima i klijentima u svim fazama projekta dokumentacije
Uslovi:
– VSS – arhitektonski fakultet ili fakultet primenjenih umetnosti;
– Minimum 5 godina iskustva u struci;
– Poznavanje programa AutoCAD, MS Office, Photoshop, Corel Draw;
Nudimo:
– Rad na prestižnim projektima u zemlji i inostranstvu
– Stručno usavršavanje
– Prijatno i kreativno radno okruženje
Enterijer objekta Green Heart Belgrade; Foto: Relja Ivanić
Asistent prodaje
Zadaci radnog mesta:
– Prodaja nameštaja, rad na kasi, nabavka robe
– Rad sa klijentima i pružanje stručnih saveta, crtanje osnovnih skica na licu mesta kao pomoć klijentima u osnovnoj vizualizaciji ideja
– Vođenje administracije vezane za izradu i implementaciju projekata na terenu u skladu sa internim procedurama i timom arhitekata koji vode projekat
Uslovi:
– VSS
– Minimum 5 godina iskustva iz oblasti dizajna enterijera i nameštaja
– Dobro poznavanje rada na računaru (Windows, MS Office)
– Aktivno znanje engleskog jezika (usmeno i pismeno)
– Visok nivo uslužnosti i ljubaznosti
– Preciznost i pedantnost u kreativnom i administrativnom delu posla
– Sposobnost odgovornog individualnog, kao i efikasnog timskog rada
Nudimo:
– Stručno usavršavanje
– Prijatno i kreativno radno okruženje
Kontakt
– Radna pozicija raspisuje se za Beograd
– Ukoliko smatrate da ispunjavate navedene uslove, vašu prijavu (CV i Portfolio) možete poslati elektronskim putem na adresu ksenijadjordjevic@kda.rs
– Rok za prijavu na konkurs je 5. novembar 2021. godine
Spektrom različitih materijala taktilnost porcelana prevedena je i na sam prostor u kojem se akcenat stavlja na iskustvo kupovine.
Na 44. izdanju Salona arhitekture, koji je tokom aprila održan u Muzeju primenjene umetnosti, nagrada u kategoriji Enterijer pripala je Milici Tasić iz studija Situacije i Staši Radmilović Diklić iz studija Dello. za uređenje prodavnice ručno izrađenog porcelanskog posuđa Boya Porcelain u Beogradu.
Tim povodom, porazgovarali smo sa osnivačicom studijaSituacije, arhitektkinjom Milicom Tasić, koja nas je upoznala sa dosadašnjim radom svoje firme i iscrpno nam predstavila nagrađeni projekat.
Polica koja se proteže kroz dve etaže ujedinjujući je element celog procesa; Foto: Lumina Images
Mlad, energičan i tehnički superioran tim
Kako navodi Tasić, studio Situacije koncipiran je kao arhitektonski poligon u kojem spektar različitih inženjerskih, tehnoloških i umetničkih disciplina realizuje otvoreniju, konkretnijuvezu.
“Do formiranja studija došlo je nakon uviđanja podvojenosti u sopstvenom dugogodišnjem profesionalnom delovanju u kome su se arhitektonski projekti uvek kretali odvojenim trasama u odnosu na scenske, produkcione, dizajnerske i umetničke” – kaže naša sagovornica.
Dodaje da je fokus rada studija na iskustvu prostora u kome je fizička struktura tek jedan od učesnika u događaju, ali i element koji može da realizuje novi, neočekivani, kvalitet. Tu, kako ističe, multidisciplinarno polje delovanja otvara nove mogućnosti samog prostora, bez obzira na tipologiju projekta.
U pojedinim projektima studio proširuje krug saradnika uključujući druge arhitektonske studije, dizajnere i umetnike. Tako je na projektu Boya Porcelain u Carigradskoj 7 zajedno sa arhitektkinjom Stašom Radmilović Diklić oformljen mlad, energičan, tehnički superioran tim.
Studio Boya Porcelain nalazi se u Carigradskoj ulici broj 7; Foto: Lumina Images
U prostoru od 45 kvadrata u Zetskoj ulici bila je organizovana celokupna proizvodnja i prodaja.
Saradnja studija sa Boyom porcelain traje od 2016. godine, odnosno od inicijalnog ateljea u Zetskoj ulici, pešačkoj zoni nadomak Skadarlije.
Tasić navodi da je do projekta novog enterijera došlo spontano, organski, u trenutku kada je Boya fizički, ali i konceptualno, nadrasla svoj prvi prostor.
Zetska ulica je, dodaje, bila poligon učenja i rasta, ali takođe i eksperimenta – u prostoru od 45 m2bila je organizovana celokupna proizvodnja i prodaja, tako da je kupac bio i neposredni svedok kreiranja.
Prodavnica se prostire na 160 kvadratnih metara; Foto: Lumina Images
Zaokruženi put porcelana
“Iako je prelazak u novu fazu poslovanja mogao da znači omasovljivanje proizvodnje, Boya se usmerila ka pronalaženju načina da eksperiment Zetske prevedemo u stabilan proizvodno-prodajni sistem. Dakle, unutar jednog prostora zaokružiti put porcelana od sirovine do umetničkog, ručno izrađenog upotrebnog proizvoda” – objašnjava Tasić i dodaje:
“Jasno je da proizvodi Boye ne postoje bez ruku, od onih koje su ga formirale kroz niz različitih faza do onih koje će ga koristiti. U tom prenošenju iz ruke u ruku, mirni, gotovo teatralni prostor kupovine dolazi kao logičan nastavak dinamičnog, glasnog života proizvodnje” – navodi naša sagovornica.
Od sirovine do umetničkog, ručno izrađenog upotrebnog proizvoda; Foto: Lumina Images
Ne postoji vizuelno razgraničavanje prostora, već ista baza uvezuje dva programski različita segmenta.
Klijent je, kako kaže, u proces uneo filozofiju svog brenda, širu od same proizvodne delatnosti, a arhitektama je prepušteno da je pretvaraju u prostor.
„Dokle god istu ideju slobodno sprovodimo svako svojim sredstvima, ta vrsta prepuštanja i uzajamnog poverenja uvek rezultira opštom sinergijom“ – objašnjava Tasić i dodaje:
„Lepota porcelana je u njegovoj dvostrukoj prirodi. On je koliko umetnička, tolika i egzaktna zanatska disciplina. Projektovanje prostora podrazumevalo je istu razinu. Kretati se u normama i iz njih razvijati slobodu“ – navodi ona.
Tako je, napominje, arhitektura postavljena isključivo kao platforma na kojoj se dalje odvija život, jer ne postoji vizuelno razgraničavanje prostora, već ista baza uvezuje dva programski različita segmenta.
Arhitektura je postavljena isključivo kao platforma na kojoj se dalje odvija život; Foto: Lumina Images
Prostor posmatran kroz planove
Proizvodni segment organizovan je maksimalno funkcionalno.
„Radnje se nadovezuju prirodno, bez ikakvih ukrštanja putanja, nalik profesionalnoj restoranskoj kuhinji. Sa druge strane, u prodajnom prostoru razigranost donosi tek prodajni predmet i sami korisnici“ – kaže Tasić.
Dodaje da se ceo prostor može posmatrati i kroz planove. Prvi, prezentacioni, jedini u dvostrukoj visini, predstavlja suštinski ishod celog procesa i sponu svih segmenata.
Sledeći plan u prizemlju je prodajni, dok je u poslednjem prostor namenjen sastancima i administraciji. Paralelno, na povučenoj galeriji se odvijaju proizvodnja i radionice.
Na povučenoj galeriji se odvijaju proizvodnja i radionice; Foto: Lumina Images
Prevazilaženje granice unutrašnjeg prostora
Program je formiran pre samog fizičkog prostora, a lokal u Carigradskoj ulici bio je trenutak prepoznavanja, pronalaženja doma. Prostorna organizacija lokala potvrdila je osnovnu podelu programa – proizvodi se na galeriji, prezentuje u prizemlju.
Sa druge strane, otvaranje lokala portalima pozicioniranim celom površinom fasade ka Carigradskoj ulici unapredilo je kvalitet koji smo inicijalno planirali na nivou enterijera.
„Neposrednija, otvorena komunikacija prevazišla je granicu unutrašnjeg prostora. Spontano je počelo da se komunicira sa ulicom, slobodno može da se kaže i gradom“ – ističe Tasić.
Neposrednija, otvorena komunikacija prevazišla je granicu unutrašnjeg prostora; Foto: Lumina Images
U formiranju prodajnog prostora tragalo se za prirodom okupljanja, bliskosti, ali i usporavanja, posvećivanja sebi.
Inspiracija za prostor pratila je inspiraciju brenda.
„Nesumnjivo da nam je svima polazni resurs sama priroda materijala, toplota, snaga, istovremeno i krhkost. Međutim, Boya porcelain kroz svoj umetničko-zanatski pristup produbljuje i temu svakodnevice, posebnih rituala, jutarnjih kafa, svadbene večere“ – objašnjava naša sagovornica.
Iskustvo kupovine posmatrano je kao otvoreno polje u kojem je svakome ostavljen prostor da se prepozna ili otkrije nešto novo u vezi sebe.
„Jasno je da to nije moguće učiniti između klasičnih rafova. U formiranju prodajnog prostora tragalo se za prirodom okupljanja, bliskosti, ali i usporavanja, posvećivanja sebi. Težilo se prostoru u kojem kupac već pri prvom ulasku oseća pripadnost i slobodu da istražuje“ – ističe Tasić.
Prostoru u kojem kupac već pri prvom ulasku oseća pripadnost i slobodu da istražuje; Foto: Lumina Images
Porcelan kao platno za novu boju
Kako dalje navodi, komuniciranje bojom možda je najintuitivniji vid prostornog komuniciranja emocijama, te upravo zbog toga ona i jeste osnovno sredstvo ovog projekta.
Monohromatska paleta formirana je oko prirodnog tona, boje okarakterisane kao “nude”, a već sam naziv govori o njenoj ogoljenoj, ljudskoj dimenziji.
„Obojen prezentacioni prostor, isto kao i ruke, stoji kao podloga belini porcelanskih formi, a porcelan je dalje postavljen kao platno za novu boju. Sa druge strane, boja elemenata i zidova u proizvodnom delu, poput lakmus papira, notira ono što standardni beli proizvodni prostori pokušavaju da anuliraju i sterilizuju – realan, dinamičan, često prašnjav i umazan radni proces. I tu opet, ruke i prostor izgledaju identično“, kaže Tasić za Gradnju.
Obojen prezentacioni prostor stoji kao podloga belini porcelanskih formi; Foto: Lumina Images
Materijali ostavljeni u naturu iznova podvlače dvostruku prirodu projekta.
Spektrom različitih materijala taktilnost porcelana prevedena je i na sam prostor. Najveći broj elemenata završno je tretiran bojom – od fleksibilnih pregrada u vidu zavesa, perforiranih metalnih ograda-polica, do komada masivnog nameštaja slobodno raspoređenog u prostoru.
U ovom “nude”– zemljanom matriksu, objašnjava dalje Tasić, materijali ostavljeni u naturu iznova podvlače dvostruku prirodu projekta.
Kako u proizvodnom tako i u prezentacionom segmentu preklopljeni su industrijski mikrocementni pod i akcenti u masivu hrasta, štofu, tkanini.
U oba segmenta preklopljeni su industrijski mikrocementni pod i akcenti u masivu hrasta, štofu, tkanini; Foto: Lumina Images
Širok spektar rasvetnih tela
Rasveta je u ovom projektu grupisana u celine različitog karaktera, što otvara mogućnost različitih scenarija korišćenja. U slojevitoj svetlosnoj slici sve vreme se vodilo računa između obavezne funkcionalnosti i prostornih akcentovanja.
Pored opšte rasvete kojom je obuhvaćen ceo prostor, posebna pažnja bila je na adekvatnom radnom svetlu, kao i na prezentacionom svetlu. Tako je primenjen širok spektar rasvetnih tela – od spot svetala i reflektora do krajnje ambijentalne, trpezarijske rasvete.
Rasveta je u ovom projektu grupisana u celine različitog karaktera; Foto: Lumina Images
Jedini dominantan enterijerski detalj je ručno izrađeni porcelanski predmet.
Sagovornica Gradnje smatra da je jedini dominantan enterijerski detalj ručno izrađeni porcelanski predmet.
„Naš trud je bio usmeren u tom smeru. Svaki arhitektonski element u prezentacionom prostoru pažljivo je kreiran kako bi bio tek podloga za niz različitih predmeta koji će na njemu smenjivati“, kaže Tasić.
U toj otvorenosti, dodaje, došlo je i do realizacije autorske umetničke instalacije Boye porcelain na arhitektonskom stubu u ulaznoj zoni, što je u prostoru rasterećenom krutih definicija dobrodošla intervencija.
Autorska umetnička instalacije na stubu u ulaznoj zoni; Foto: Lumina Images
Pažljivo tumačenje svih elemenata
Izazov u projektovanju bio je usmeren na modifikaciju prodajnog prostora i iskustva kupovine od generičkog ka ličnom prostoru, objašnjava naša sagovornica.
Bez upadanja u zamku simuliranja postojećih kućnih ambijenata, nijedan element ove zajedničke (društvene) trpezarije, odnosno dnevne sobe, nije doslovno preuzet već pažljivo protumačen, navodi Tasić.
„Dva elementa su posebno važna: sto za kojim sedimo upućeni jedni na druge i polica na kojoj ćemo odložiti ono što nam je najdragocenije“, dodaje ona.
Novo promišljanje već poznatog enterijerskog elementa donelo je i njegovo novo tumačenje.
Kako naglašava, upravo polica koja se proteže kroz dve etaže ponela je možda i najvažniju, prostornu i konceptualnu ulogu – ujedinjujući element celog procesa.
To se, dodaje naša sagovornica, odrazilo u njenim dimenzijama, konstrukciji, boji, svetlosnom tretmanu, tretmanu zida uz koji je naslonjena.
„Realizovanje police kao stabilnog i pristupačnog elementa u punoj visini iziskivalo je posebna tehnička rešenja ukrućenja i mobilnih integrisanih penjalica. Tako je novo promišljanje već poznatog enterijerskog elementa donelo i njegovo novo tumačenje“ – kaže na kraju za Gradnju Milica Tasić.
Potreban je saradnik na poziciji arhitekte/dizajnera enterijera za kancelariju u Novom Sadu, koji će se svojim kvalifikacijama, interesovanjem i talentom uklopiti i dati doprinos vrednostima firme.
Point Concept Studio je multidisciplinarni studio osnovan 2018. godine u Dubaiju i Novom Sadu, orijentisan ka enterijerskom i arhitektonskom projektovanju poslovnih, rezidencijalnih, ugostiteljskih i projekata mešovite namene.
Point Concept je tim arhitekata i dizajnera usmerenih ka kreativnom rešavanju problema, uz razumevanje specifičnih zahteva svakog projekta, obezbeđujući time funkcionalno i vrednosno orijentisani dizajn u skladu sa lokalnim propisima, ograničenjima prostora, lokacije i zahtevima klijenta.
Najznačajniji projekti, izvedeni širom Ujedinjenih Arapskih Emirata i Srbije, predstavljeni su na našoj internet stranici www.pointconcept.co.
Kako konkurisati?
Svi zainteresovani kandidati mogu elektronskim putem poslati svoj CV (do dve strane) i portfolio (do 10 strana i 5 MB veličine) na studio@pointconcept.co.
Konkurs je otvoren do 20. septembra 2022. godine.
Arhitekta / Dizajner enterijera
Uslovi:
Do 5 godina iskustva
Napredno znanje programa AutoCAD, SketchUp, Enscape
Poznavanje programa Photoshop, Illustrator, MS Office
Poznavanje engleskog jezika (minimalan potreban nivo – srednji)
Sposobnost samostalnog i timskog rada
Odgovornost, posvećenost i fokusiranost
Prednost imaju kandidati sa radnim iskustvom
Zaduženja i odgovornosti:
Učestvovanje u timu na izradi koncepata i idejnih skica projekata razne tipologije
Projektovanje i razrada arhitektonskih projekata
Učestvovanje u izradi tehničke dokumentacije svih faza projekta
Usaglašavanje projektne dokumentacije sa ostalim kolegama u timu
Jedan od najpoznatijih beogradskih biroa traži pojačanje u timu za rad na projektima enterijera i arhitekture. Konkurs je otvoren do 31. decembra.
Studio OBE je multidisciplinarni beogradski biro. Njegovi osnivači su Jasna Kavran i Ksenija Pantović. Studio se bavi projektima arhitekture, enterijerai dizajna nameštaja iz oblasti stambenih, poslovnih i ugostiteljskih objekata.
Metodologija projektovanja Studija OBE zasniva se na ideji da je svaki projekat jedinstven i da zahteva specifičan pristup uz blisku saradnju sa klijentom. Ovakav pristup rezultira projektovanjem maksimalno funkcionalnih prostora usklađenih sa specifičnim potrebama korisnika.
Poznati beogradski biro traži pojačanje u svom dizajn timu na dve radne pozicije. Konkurs je otvoren do 24. marta 2023. godine.
Studio OBE je multidisciplinarni arhitektonski biro sa sedištem u Beogradu, koji su osnovale Jasna Kavran i Ksenija Pantović. Studio se bavi projektima arhitekture, enterijerai dizajna nameštaja iz oblasti stambenih, poslovnih i ugostiteljskih objekata.
Njihova metodologija projektovanja zasniva se na ideji da je svaki projekat jedinstven i da zahteva custom-made pristup. U njihovom portfoliju radova nalaze se brojni značajni projekti, kao što su Nova Iskra Dorćol i Vila na Senjaku.
Studio OBE raspisuje konkurs za dve radne pozicije: senior arhitekta i senior dizajner enterijera. Ukoliko želite da radite u multidisciplinarnom timu, ovo je prava prilika za vas. Imaćete mogućnost da učestvujete na referentnim projektima enterijera i arhitekture, u zemlji i inostranstvu.
Viva Playground; Foto: Jovana Rakezić
Studio OBE raspisuje konkurs za dve radne pozicije: senior arhitekta i senior dizajner enterijera.
Vaše kvalifikacije
Od 5 do 10 godina radnog iskustvana referentnim objektima i enterijerima
Rad na projektima počev od idejnih rešenja, do finalne razrade detalja i tehničke dokumentacije
Napredno poznavanje rada u programima AutoCAD, 3Ds Max, SketchUp i Photoshop (Revit – poželjno)
Odgovoran pristup i profesionalnost u komunikaciji, posvećenost i kreativnost
Samostalnost u radu, poznavanje izvođačkih procesa i savremenih materijala
Poznavanje savremenih tendencija u arhitekturi, umetnosti i dizajnu
Vaše odgovornosti i zadaci
Konceptualizacija rešenja, izrada grafičkih prezentacija i vizuelnih identiteta
Izrada projektne dokumentacije od idejnih rešenja do izvođačkih detalja
Vođenje komunikacije sa klijentima i saradnicima na projektu
Praćenje faze izvođenja, komunikacija sa dobavljačima i izvođačima
Poštovanje rokova i kvaliteta u okviru planiranih budžeta
Kako da konkurišete?
Ukoliko želite da postanete deo Studio OBE dizajn tima, radite na referentnim projektima, vaš portfolio i CV možete poslati na adresu jasna@obe.rs.
Konkurs je otvoren do 24. marta 2023. godine.
Kandidati koji poseduju tražene kvalifikacije, kompetencije i iskustvo biće kontaktirani.
Za više informacija o studiju, pogledajte njihov veb-sajt www.obe.rs.
Ukoliko želite da radite na inspirativnim i referentnim projektima arhitekture i enterijera, ovo je prava prilika za vas. MAPA Architects zapošljava, a arhitekta Milutinović pokreće mentorski program.
Za svoja autorska ostvarenja arhitekta Milutinović dobio je brojne nagrade i priznanja, od kojih se izdvajaju Velika nagrada ULUPUDS-a, Grand Prix 39. Salona arhitekture, Nagrada Aleksej Brkić, German Design Awards 2022, BIG See Architecture Award 2021 i mnoge druge.
Usled povećanja obima posla u zemlji i inostranstvu, MAPA Architects širi svoj projektni tim. Ukoliko ste arhitekta ili CGI dizajner sa preko 3 godine radnog iskustva, a želite da radite na referentnim projektima arhitekture i enterijera, imate jedinstvenu priliku da postanete deo MAPA tima, ali i da svoje veštine razvijate pod mentorstvom poznatog beogradskog arhitekte.
Arhitektonski studio Mapa Architects osnovao je i pokrenuo 2016. godine Predrag Milutinović; Foto: N. Babić
Radne pozicije
Arhitekta projektant Junior (m. arch)
Arhitekta projektant Senior (m.arch ili d.i.a.)
CGI arhitekta dizajner enterijera
Tvoje kvalifikacije
3+ godine radnog iskustvana referentnim projektima
rad u programima AutoCAD, Revit, SketchUp, Photoshop, Lumion ili 3ds Max (poželjno)
poznavanje materijala, propisa i regulative iz oblasti arhitekture i dizajna
upućenost u savremene trendove u umetnosti i dizajnu
Tvoje sposobnosti
autorska arhitektura i kreativnost
kapacitet za timski rad i komunikaciju
odgovoran i profesionalan pristup radu
Šta te očekuje
inspirativni projekti različitih tipologija u zemlji i inostranstvu
total dizajn rezeidencijalnih villa, hotela, višeporodičnog stanovanja, poslovnih zgrada, objekata javne i specijalizovane namene, industrijskih objekata i dizajna enterijera
svaki član tima uključen je u kreativnu fazu i u fazu razrade, kao i praćenje izgradnje kroz postupak projektantskog i/ili stručnog nadzora
svakom članu omogućen je lični razvoj u sferi dizajna ili veština koje želi da usavršava
Tvoje obaveze i zaduženja
izrada projektne dokumentacije i praćenje projekta kroz sve faze (IDR, PGD, PZI)
poštovanje rokova i projektovanje u okviru predviđenog budžeta
odgovornost za dizajn kvalitet izrađene projektne dokumentacije
komunikacija sa klijentom i drugim učesnicima uključenih u proces projektovanja
Kako da konkurišeš?
Ukoliko ispunjavate uslove konkursa, vaš CV + PORTFOLIO možete poslati na predrag.milutinovic@mapaarch.com, najkasnije do 18. aprila.
Mentorski program
Pored raspisa za nova radna mesta, arhitekta Predrag Milutinović poziva mlade kolege da se jave radi uključivanja u Master Class mentorski program.
Svedoci smo da značajan broj mladih kolega ne uspeva da se izbori na sa naporima i izazovima, ambicijama i očekivanjima, sa kojima se susreću na startu profesionalne karijere. Struktura i organizacija većine današnjih biroa ne omogućava predug pripravnički staž, što svima otežava rad, jer se očekuju brzi napredak i još brži rezultati.
„Usled tih brzih promena, i velikih obostranih očekivanja shvatio sam da je možda dobro formirati mentorski program kao pripremu za rad u studiu ili na samom početku zasnivanja radnog odnosa vratiti pripravnički period sa mentorstvom“ – navodi Milutinović.
Poznata beogradska firma u potrazi je za stručnim i kreativnim kolegama iz oblasti arhitekture i dizajna, a konkurs je otvoren do 15. maja 2023. godine.
Studio Architehna formiran je od talentovanih arhitekata i dizajnera koji su ujedinili svoju kreativnost, znanje i iskustvo i razvili se u kompaktan tim odgovornih stručnjaka.
Prostore i oblike, svetlost i boje komponujemo sa željom da ih sva čula osete i u njima uživaju. Ovu ideju unosimo u svaki naš projekat „po meri čoveka”.
Bavimo se arhitektonskim projektovanjem i dizajnom enterijera, i nastojimo da svaki naš projekat bude kreativan spoj dizajna i arhitekture koji timskim radom dobija autentičan stil.
U potrazi smo za stručnim i kreativnim kolegama iz oblasti arhitekture i dizajna – postanite deo našeg tima.
Hotel Crikvenica na hrvatskom primorju rekonstruisan 2019. godine prema projektu Studija Architehna; Foto: Marko Ranđelović
Arhitekta
Zadaci radnog mesta:
Projektovanje i razrada arhitektonskih projekata različitih namena
Izrada koncepta i prezentacije projekta
Izrada tehničke dokumentacije (IDR, PGD, PZI)
Razrada arhitektonskih detalja
Koordinacija sa saradnicima u svim fazama projekta
Učešće u procesu pribavljanja dozvola (CEOP)
Uslovi za kandidate:
Visoka stručna sprema – arhitektonski fakultet
Obavezan napredan nivo poznavanja programa AutoCAD ( Revit – poželjno)
Obavezno radno iskustvo u struci od minimum 5 godina
Poznavanje zakonske regulative i propisa
Poželjno posedovanje licence za odgovornog projektanta 300
Odgovoran pristup radu, posvećenost i kreativnost, timski rad i komunikacija sa kolegama u timu
Arhitekta – dizajner enterijera
Zadaci radnog mesta:
Izrada idejnih rešenja, projektovanje i dizajn enterijera za objekte različitih namena
Izrada 3D vizuelizacija i prezentacija projekata
Koordinacija sa saradnicima u svim fazama projektne dokumentacije
Uslovi za kandidate:
Visoka stručna sprema – arhitektonski fakultet ili fakultet primenjenih umetnosti
Poznavanje programa AutoCAD, 3D Studio MAX, Photoshop, Corel Draw
Napredan nivo poznavanja programa 3D Studio MAX + Corona
Poželjno radno iskustvo u struci
Odgovoran pristup radu, posvećenost i kreativnost, timski rad i komunikacija sa kolegama u timu
Napomene:
Prilikom prijavljivanja, pored CV-ja, obavezno je poslati spisak referentnih projekata ili portfolio sa radovima (do 20 MB)
Konkurs za radnu poziciju otvoren je do 7. avgusta, a traži se arhitekta/dizajner enterijera sa 2-5 godina radnog iskustva i odgovarajućim setom veština.
U cilju proširenja svog tima, trenutno su u potrazi za kandidatima koji će se svojim kvalifikacijama, interesovanjima i talentima uklopiti u vrednosti i metodologiju arhitektonske firme Zabriskie.
Od kandidata se očekuje rad na izradi idejnih i izvođačkih projekata enterijera.
Zabriskie tim je autor enterijera ICT Huba Borba u Beogradu; Foto: Sara Pilipović
VII stepen stručne spreme, diplomirani inženjer arhitekture ili diplomirani arhitekta unutrašnje arhitekture
2-5 godina iskustvau izradi projekata u projektnom birou, bez neophodnog iskustva u vođenju projekata i nadgledanju članova tima
Početni nivo poznavanja projektantskih procesa, standarda, pravilnika i procedura
Početni nivo samostalnosti u donošenju projektantskih odluka
Napredno znanje u programima Auto Cad, 3D Max, Corona, Photoshop
Poželjne veštine:
Poželjno poznavanje programa Revit i InDesign
Veština upravljanja vremenom i organizovanost
Usmerenost na cilj i obavljanje zadataka
Veština kritičkog mišljenja
Vozačka dozvola B kategorije
Poželjne osobine ličnosti:
Motivisanost i želja za učenjem i daljim razvojom karijere
Orijentisanost na timski rad i saradljivost
Zaduženja i odgovornosti:
Poštovanje kompanijskih standarda i kulture poslovanja
Učestvuje u izradi idejnih i izvođačkih projekata enterijera
Pod mentorskim nadzorom pruža podršku na projektima
Odgovoran za segmente projekta, zadatke koji su mu delegirani
Pruža podršku razvoju projekta pod rukovodstvom odgovornog arhitekte i arhitektonskog tehnologa
Zabriskie dizajn tim je specijalizovan za projektovanje poslovnih enterijera; Foto: Miloš Martinović
Kako da konkurišete
Svi zainteresovani kandidati mogu elektronskim putem poslati svoj CV (najviše dve strane) i portfolio (najviše 10 strana/do 2MB) na careers@zabriskie.rs.
Kandidati koji budu zadovoljili navedene kriterijume konkursa biće kontaktirani na razgovor.
Ukoliko želite da radite na brojnim high-end projektima, a imate barem dve godine aktivnog radnog iskustva, ovo je dobra prilika za vas. Konkurs je otvoren do 7. oktobra.
Ana Nenadović je biro za dizajn enterijera koji je osnovan 2023. godine u Beogradu. U portfoliu biroa nalazi se veliki broj komercijalnih i stambenih enterijera, od kojih se veliki broj nalazi u high-end kategoriji.
„Naša misija je transformacija prostora u fuziju umetnosti i funkcionalnosti prema meri svakog korisnika“ – navode iz biroa. Ana Nenadović proširuje svoj kreativni tim na poziciji arhitekta / dizajner enterijera.
Uslovi
minimum 2 godine aktivnog iskustva u struci u projektovanju i osmišljavanju enterijera
odlično poznavanja programa AutoCad, 3D Max i PhotoShop
poznavanje vodećih brendova za opremanje enterijera i novih proizvoda
poznavanje materijala i iskustvo u njihovoj primeni
osnovno iskustvo u realizaciji i praćenju izvođenja projekta
brzo prilagođavanje novom radnom okruženju
posvećenost, odgovornost, profesionalizam i entuzijazam
Opis posla
osmišljavanje i razrada kreativnog dela projekata enterijer prema usvojenom konceptu
razrada projekta enterijera
Način konkurisanja
vaš CV (do 2 stranice) i Portfolio radova (do 10 MB veličine) možete poslati na mail adresu ana@ananenadovic.com
Jedan od najpoznatijih proizvođača modularnih kuhinja i nameštaja zapošljava dizajnera enterijera. Konkurs je otvoren do 15. februara.
Febal Casa je poznati italijanski brend, osnovan 1959. godine. Na međunarodnom tržištu pozicionira se kao jedan od najvažnijih u sektoru modularnih kuhinja. Osim toga, brend se proširio i na druge segmente enterijera, uključujući kolekcije namenjene prostorima za život i spavanje. Ovaj total dizajn pristup odražava suštinu filozofije italijanskog dizajna.
Radi zadovoljavanja rastućih potreba tržišta, Febal Casa Beograd je u potražnji za veštim dizajnerom enterijera koji bi se priključio radu u njihovom beogradskom salonu, a na zadacima projektovanja nameštaja i enterijera u Febal Casa softveru po različitim fazama.
Febal Casa salon na Novom Beogradu; Foto: Sara Pilipović
Uslovi:
osnovni nivo poznavanja materijala, procesa i standarda
rada u programima za 2D crtanje i 3D modelovanje
napredne veštine grafičke i vizuelne prezentacije
iskustvo u izradi moodboard-a
Zaduženja:
učešće u razradi idejnih i izvođačkih projekata nemeštaja i enterijera
saradnja sa članovima Febal Casa kreativnog tima
praćenje različitih faza projektovanja i izvođenja
Način konkurisanja:
Ukoliko želiš da radiš na high-end projektima nameštaja i enterijera, tvoj CV možeš poslati do 15. februara na adresu belgrade@febalcasa.com.
Ove otporne i luksuzne ploče namenjene su novim generacijama, koje brinu o tome da prostor u kojem borave bude zdrav, a materijali strogo kontrolisani.
Portfolio kompanije Lamexje širok i kreće se od proizvodnje nameštaja, sobnih vata, ventilisanih fasada, sanitarnih kabina, do prodaje pločastih materijala. Osnovana 2004. godine, kompanija iz Novog Sada ove godine puni dve decenije od osnivanja i, kao rezultat strateškog promišljanja, krenula je u pravcu sopstvene proizvodnje.
Tako je nastao proizvod po imenu Velluto – mat enterijerske ploče koje ostavljaju besprekoran taktilni i vizuelni utisak, a projektovane su tako da mogu da odgovore na savremene zahteve u pogledu performansi, dekorativnosti i usklađenosti sa EU standardima.
Sa redukovanom emisijom formaldehida, bez halogena, i ostalih štetnih supstanci.
U stopu ih prati po istim standardima izrađen proizvod Lustro – enterijerske ploče visokog sjaja u bazičnim dekorima, koje dolaze u „čistoj” beloj i crnoj boji i njihovim nijansama, te su kao takve idealne za kombinovanje sa mat Vellutom.
Ključ ove kolekcije je u kontrastu i međusobnom isticanju Velluto i Lustro strukture. Kroz dve prirode sjaja i mata, nijanse bež, hladnih, zemljanih i tamnih tonova, prikazuju se elegantni, moderni enterijeri.
„Kreirali smo liniju koja treba da nas predstavi svojim kvalitetom, prepoznatljiva, sa redukovanom emisijom formaldehida, bez halogena, i ostalih štetnih supstanci. Otporna i održiva ploča za nove generacije koje brinu o tome da prostor u kojem borave bude zdrav, a materijali strogo kontrolisani“ – navode iz Lamexa.
Kolekcija Velluto i Lustro iz Lamexa; Foto: Lamex
Zdravo stanovanje i ekološka svest
Današnji enterijeristi vode računa o upotrebi zdravih materijala, a budući da su u Lamexu svesni sve veće važnosti kvaliteta vazduha u enterijeru, za ploče se koriste materijali koji imaju proverenu emisiju VOC-a (volatile organic compounds – isparljiva organska jedinjenja).
Na primer, ploče sa oznakom E1 E05 TSCA su ploče sa malim sadržajem formaldehida, i sertifikovane su u skladu sa regulativama u Evropi i SAD-u.
„Nama je veoma važno naše ploče budu od najboljih materijala. Zato zastupamo premijum brendove EGGER i Fundermax. Međutim, sada posmatramo materijale i kao sastavne ‘delove’ naše linije Velluto. Performanse materijala važne su isto koliko i kontrola supstanci od strane nezavisnih instituta“ – kažu iz Lamexa.
Kompanija Lamex je poslednjih godina pokrenula više akcija u skladu sa očuvanjem životne sredine.
Takođe, iz Lamexa napominju da treba misliti o redukciji CO2 pri samom procesu proizvodnje, korišćenju materijala koji se dobijaju reciklažom i ponovo mogu da se uključe u proces proizvodnje i/ili dobijanja energije.
„Obe kompanije koje zastupamo, i EGGER i Fundermax godinama u nazad razvijaju svoje proizvodnje tako da štede CO2 i koriste materijale iz reciklaže, štedeći šumske resurse. Na primer, Fundermax kompakt se proizvodi od 65% papira iz obnovljivih izvora od recikliranog drveta ili kartona“ – kažu iz Lamexa.
Ističu da je kompanija poslednjih godina pokrenula akcije u skladu sa očuvanjem životne sredine – postavili su solarne panele na površini od 1.600 m², zasadili preko 3.000 sadnica u krugu fabrike i izgradili showroom u potpunosti kao „zeleni objekat“.
Površinski sloj ploče čini formula bez halogena, plastifikatora, formaldehida i teških metala; Foto: Lamex
Materijal kao polazišna tačka za kvalitet celog enterijera
Velluto ploče iz Lamexa, mat strukture, sastoje se od MDF ploče tipa E1 E05 TSCA, obostrano oplemenjene 2D PET laminatom u matu debljine 0,33 mm, a ploče dolaze sa zaštitnom folijom.
PET Laminat koji čini površinu ploče Velluto (mat)/Lustro (sjaj) u skladu je sa REACH regulativama. Površinski sloj čini formula bez halogena, plastifikatora, formaldehida i teških metala.
MDF je proizveden u EU, u skladu sa CARB regulativom za ograničavanje štetnih emisija formaldehida.
Kod Velluto površine, radi se o „dubokom“ matu, ili top matu, izuzetno prijatnom na dodir. Površine su:
otporne na ogrebotine
otporne na tečnost
otporne na isparenja
otporne na svetlost
otporne na buđ
oslobođene formaldehida
lake za čišćenje.
MDF je proizveden u EU, u skladu sa CARB regulativom za ograničavanje štetnih emisija formaldehida.
Dekori Velluto kolekcije
Kolekcija dekora je savremena paleta, mirnih i prigušenih tonova, koji su namenjeni modernoj klasici. U skladu sa razvojem dekora kod vodećih bredova, pojavljuju se mirne, bež nijanse, kao i zemljani tonovi, koji prostor čine “u skladu sa prirodom”.
Dekori se međusobno savršeno dopunjuju i lako čine organsku celinu. Tu su takođe i “hladne” nijanse teget i sive, koje daju poseban ton svakom enterijeru.
“Hladne” nijanse, teget i sive daju poseban ton svakom enterijeru; Foto: Lamex
Preuzmite katalog
Iako nova, kolekcija Velluto iz Lamexa je već prepoznata kao materijal i upotrebljena je na projektu poslovno-stambenog kompleksa Skyline Belgrade (faza 3, objekat B) i još nekoliko značajnih projekata.
Velluto katalog možete pogledati i/ili preuzeti na ovom linku, a dostupan je i u flip varijanti na veb lokaciji ovde.
SIMURO je mladi tim sastavljen od arhitekata i dizajnera enterijera sa sedištem u Beogradu. Cilj našeg poslovanja je usmeren ka unikatnom dizajnu i detaljima.
Tražimo arhitektu – dizajnera enterijera sa najmanje 2 godine radnog iskustva da se pridruži našem timu.
U obzir dolaze osobe sledećeg obrazovnog profila: arhitekta ili dizajner enterijera.
Uslovi:
– VII stepen stručne spreme diplomirani inženjer arhitekture ili master inženjer arhitekture
– Minimum 2 godine radnog staža u pomenutim oblastima
– Poznavanje rada u programima: Photoshop, AutoCAD, MC Office, 3ds Max
– Poznavanje materijala i pismeno iscrtavanje detalja u enterijeru
Opis radnog mesta:
– Projektovanje i izrada tehničke dokumentacije za izradu nameštaja i enterijerskih radova
– Projektovanje i izrada tehničke dokumentacije za rezidencijalnih objekata.
– Izrada 3D modela enterijera (opciono)
– Izrada unikatnih enterijera i komada nameštaja sa novim materijalima
– Prijatan radni prostor i atmosfera
Način prijavljivanja:
Svi zainteresovani kandidati mogu elektronskim putem poslati svoj CV i portfolio (do 10 MB).